Sağlık , Tatil, Otomobil , Araba , Mobilya , Alışveriş,wikipedi,2015,örnekleri,modelleri,dinle,indir,izle,albüm,hastalık,hastane,bitkiler,bitkisel ilaç,bedava,ücretsiz,yemek tarifleri,canlı,full,twiiter

arı sokmasına ne iyi gelir, Arı Sokmasında tedavi ve yapılacaklar

10 Eylül 2009 Yazan  
Kategori Sağlık Bilgileri

http://www.arastiralim.net/wp-content/uploads/2008/01/ari-sokmasi.jpgÜlkemizde Arıların çok olması ve kontrolsüz serbes olmaları doğrultusunda arı sokmalarıda aşırı derecede fazla olabiliyor. Kontrolsüz derkende tüm arıları kontrol etmek olanaksızdır elbette.. fakat en azından belirli bilinen yerlerde tedbirlerin alınması gerekir. çünkü arı sokması deyip geçmemek gerekiyor. insanın sakatlanmasına hatta ölümüne kadar gidiyor. 20 Ağustos 2009 Tarihinde Arı Sokması Sonucu Şehit olan askerimizi unutmamak gerekiyor. Arılarında Bir Çok Çeşidi Bulunmakta tabiki. Normal Arılar ve eşek arıları. Siz Arı Sokması Sonucunda Bir Sağlık merkezine mutlaka gidin. Sağlığın Şakası olmaz.

Asıl Konumuza Gelecek Olursak Arı Sokmasına ne iyi gelir demiştik. Arıların soktuğu yere göre tedavi uygulamak daha mantıklıdır. Arı sokması sonucu Boğulma tehlikesi geçirebiliriz. bu sebeble Amonyak en etkili yöntemdir. Amonyağı ister mudahele yerine sürünüz istersenizde çok az birşey suya katarak içiniz. Diğer Bir Etkili yöntemde Sirkedir. Sirkeyi bir bez veya pamuğa sürerek pansuman yapabilir veya ağız gibi tehlikeli bölgede ise ağzınıza alarak gargara yapabilirsiniz. Arı Sokan Kişiye iyi gelen şeyler olduğu gibi iyi gelmeyenlerde vardır. mesela arı sokulan yerin emilmesi, veya arı sokulan yerin oynanması vs.. Arı Sokması Sonucu Şişen ve ağrıyan yere Buz, Soğuk Su, Yoğurt, Gibi maddlerde sürülerek iyileşmesi dahada kolaylaştırılabilir.

Yorumlar

1 Yorum yap?lm?? "arı sokmasına ne iyi gelir, Arı Sokmasında tedavi ve yapılacaklar"

  1. büşra demi?ki 09 Temmuz 10 04:29 

    bence buz,sirke güzel bir işlem gibi gözüküyor ama amon yağını bulamadım…

Yorumlar?n?zla Bize E?lik Edin. ye Olmadan Yorum Yapabilirsiniz.